Presidenti dekoron Kryetarin e Unionit të Bizneseve të Diasporës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dekoroi sot Nazar Mehmetin i cili është Kryetar i Unionit të Bizneseve të Diasporës.

“Me Medaljen Jubilare të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë, sot dekorova edhe veprimtarin e shquar shqiptaro-amerikan, Nazar Mehmetin, i cili është Kryetar i Unionit të Bizneseve të Diasporës”, thuhet në njoftim të presidencës.

Thaçi me këtë rast tha se diaspora jonë ka dhënë kontribut shumë të madh për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

ETIKETA

12 Korrik 2018 - 20:22

Doruntina Baliu 12/07/2018 - 20:22
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend