Policia arreston aktivistët e VV-së që kritikonin për vrasjen në Brekovc

Policia e Kosovës ka arrestuar shtatë aktivistë të Vetëvendosjes të cilët po shkruanin kritika për policinë për mosreagimin me kohë në parandalimin e vrasjes në Brekovc.

Në një njoftim të Vetëvendosjes shkruhet se aktivistët Arlinda Gashi, Guxim Krasniqi, Uran Hasani, Kujtim Hasani, Ndriçim Berberi, Blin Shabani dhe Gerolld Nikoliqi janë arrestuar pasi po shkruanin parullat ‘Gratë dhunohen, policia flen’.

40 vjeçarja, Valbona Nrecaj dhe vajza e saj 9 vjeçare u qëlluan për vdekje mbrëmjen e 7 gushtit. Dorasi dyshohet të jetë ish-bashkëshorti i viktimës

 

 

 

ETIKETA

10 Gusht 2018 - 10:56

Kreshnik Gashi 10/08/2018 - 10:56
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend