Pas sulmit terrorist në Zelandën e Re, Obama dhe Clinton thirrje kundër urrejtes

Ish-kandidatja për presidente në Amerikë, Hillary Clinton ka reaguar pas sumit terrorist që ndodhi në një xhami në Zelandën e Re. Ajo në profilin e saj në Twitter tha se: “Duhet të vazhdojmë të luftojmë për vazhdimin dhe normalizimin e islamofobisë dhe racizmit në të gjitha format e saj”. “Mendimet e mia janë tek sulmi … Continue reading Pas sulmit terrorist në Zelandën e Re, Obama dhe Clinton thirrje kundër urrejtes