Xhudo: Kosova do të përfaqësohet nga pesë garues në Grand Prix-in e Budapestit në Hungari (FOTO)

Nesër do të filloj gara e Grand Prix-it në Budapest të Hungarisë.

Kosova në këtë garë do të përfaqësohet me pesë xhudist.

1. Distria Krasniqi në kategorinë e -48 kilogramëve.

2. Majlinda Kelmendi në kategorinë e -52 kilogramëve.

3. Nora Gjakova në kategorinë e -57 kilogramëve.

4. Akil Gjakova në kategorinë e -73 kilogramëve.

5. Loriana Kuka në kategorinë e -78 kilogramëve.

Federata e Xhudos së Kosovës ka njoftuar se Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do të ndeshen nesër.

Ndërsa Akil Gjakova të shtunën, Loriana Kukat ë dielën.

Më poshtë mund të shihni njoftimin e plotë të Federatës