Real Madrid dëshiron transferimin e mbrojtësit të Benficas

Real Madrid dëshiron që ta kompletoj skuadrën për sezonin e ri, pas një sezoni zhgënjyes që pati.

Madrilenët tashmë kanë transferuar lojtarë si Eden Hazard, Rodry, Mendy, Militao e Luka Jovic, të cilët i kanë kushtuar klubit mbi 350 milionë euro.

Mirëpo, Zinedine Zidane e dëshiron skuadrën e kompletuar për sezonin e ri dhe kanë nisur negociatat me qendërmbrojtësin e Benficas Ruben Dias.

Sipas gazetës spanjolle “AS”, Real Madrid prite të bëj ofertë prej 20 milionë euro për Diasin dha ta sjellë në “Santiago Bernabeu”.