Ramsey nënshkruan kontratë me Juventusin, do të paguhet mbi 450 mijë euro në javë

Foto: Juventus/Twitter

Mesfushori uellsian Aaron Ramsey në afatin kalimtar të verës do të ndërrojë ambient, pasi nga Arsenali pritet të transferohet në qytetin e Torinos në Juventus.

Ramsey testet mjekësore i ka kryer gjatë afatit kalimtar të janarit.

Por, sot “BBC Sport” ka dhënë lajmin se uellsiani e ka nënshkruar kontratën me Juventusin në vlerë mbi 450 mijë euro në javë, me një kontratë 4 vjeçare.

Ramsey u transferua në Arsenal në vitin 2008 nga Cardiif City, për rreth 6 milionë euro.

28 – vjeçari prej transferimit të tij në Arsenal i ka luajtur 259 ndeshje dhe ka shënuar 61 gola.

Ramiz Lladrovci premton hapjen e kontratave

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend