PSG dëshiron transferimin e 'Pirlos së ri'

Paris Saint –Germain është duke e monitoruar situatën e mesfushorit të Brescias, Sandro Tonali, i cili tani konsiderohet si Andrea Pirlo i ri.

Sipas “RMC SPORT”, Parisi ende nuk ka bërë ofertë zyrtare për Tonalin, mirëpo drejtori sportiv Leonardo ka pasur kontakte të vazhdueshme me vet lojtarin.

19 vjeçari ka edhe dy vite kontratë me PSG-n dhe nëse dëshiron ta transferojnë francezët atëherë duhet të paguajnë për të 25 milionë euro, aq sa e ka vlerën tani në tregun e transferimeve.