Po vjen seria e re e Samsung Galaxy S

 

Samsung ka njoftuar datën e ngjarjes së ardhshme “Unpacked”, në të cilën pritet gjerësisht të njoftojë me telefonat më të fundit të Galaxy S.

Ngjarja do të ndodh të mërkurën e datës 20 të muajit shkurt në ora 11:00 në “Auditoriumin Civil Bill Graham”, në San Francisko.

Samsung në vitin 2019 shënon 10 vjetorin e serisë së Galaxy, dhe ftesa për këtë event në mënyrë të dukshme përmban numrin 10.

Sipas një raporti të sotëm në “The Wall Street Journal”, Samsung do të tregojë një version “plotësisht funksional” të telefonit të tij të gjatë në zhvillim, si dhe tri variante të Galaxy S10.

Një model i katërt më i lartë në fund me lidhjen 5G do të lansohet më vonë në pranverë. Në mënyrë të pazakontë, Samsung po mban ngjarjen e “Unpacked” javën para Kongresit Mobilor Botëror në Barcelonë, shfaqjen masive tregtare në të cilën ajo tenton të shpallë telefonat e saj të Galaxy S.

MWC 2019 ka të ngjarë të jetë një vitrinë e madhe për teknologjinë 5G, megjithatë, kështu që është e mundur që Samsung do të shpëtojë disa detaje të Galaxy S10 të saj 5G për samitin në Spanjë.

2019 do të jetë një vit i rëndësishëm për biznesin celular të Samsung, pasi 2018 ishte një për t’u harruar. Galaxy S9 nuk arriti të përmbushë pritjet e shitjeve, dhe këtë javë kompania solli një parashikim për fitimet më të ulta të telefonave të mençur, në mes të konkurrencës së fortë.

Ndërsa S9 dhe Note 9 kishin përmirësime shumë përsëritëse, faktorët e rinj të formave dhe teknologjitë e rrjetit mund t’i japin vetëm Samsung mundësinë që ta bëjë vetë këtë rast si novator.

Ramiz Lladrovci premton hapjen e kontratave

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend