Orari i ndeshjeve të xhiros së fundit në Superligë dhe Ligën e Parë

Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar orarin për xhiron e fundit në Superligën e Kosovës dhe Ligën e Parë.

Padyshim që vëmendja do të jetë te Superliga e Kosovës, në ndeshjen Feronikeli – Llapi, në Drenas ku do të vendoset titulli i kampionit.

Të dielën me 19 maj, do të luhet xhiroja e fundit në Superligën e Kosovës.

Të gjitha ndeshjet luhen prej orës 16:00.

Kurse në Ligën e Parë, xhiroja e 30-të apo e fundit do të luhet të shtunën, në përjashtim të ndeshjes Vushtrria- Onix, që do të luhet të dielën.

Të gjitha ndeshjet luhen prej orës 16:00.

 

Superliga
Java e 33-të – 19/05/2019 (ora 16:00)
Ferizaj-Gjilani
Trepça’89-KEK-u
Feronikeli-Prishtina
Flamurtari-Llapi
Ballkani -Drita
Liria-Drenica

Liga e Parë
Java e 30-të – 18/05/2019 (ora 16:00)
2 Korriku-Ramiz Sadiku
Fushë Kosova-Vitia
Dukagjini-Drenasi
Arbëria-Istogu
Vllaznia-Trepça
Vëllaznimi-Bashkimi (K)
Kika-Besa

19/05/2019 (ora 16:00)
Onix-Vushtrria (ndeshja zhvillohet në Vushtrri)