Notat e lojtarëve, Messi lojtar i ndeshjes, Mane lojtari më i dobët (FOTO)

Barcelona e ka mundur me rezultat të thellë 3-0 Liverpoolin, në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke i shënuar dy gola.

Goli nga gjuajtja e lirë ishte i jashtëzakonshëm për argjentinasin.

Webfaqja e vlerësime dhe statistikave “Whoscored” e ka vlerësuar Lionel Messin lojtarin e ndeshjes me notën 10.

Ndërsa dëshitimi i ndeshjes ishte Sadio Mane me notën më të vogël 5.9.

Ndeshja kthyese luhet në Angli me 7 maj.