Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike sërish ka shënuar vlera të larta dhe bashkë me disa parametra tjerë meteorologjik do ta mbajnë këtë gjendje pothuaj stabile. Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, njofton IHMK.

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester United – Atalanta, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Unitedi do të luajë me formacionin 4-2-3-1.

Ronaldo do të jetë i vetëm në sulm i mbështetur nga Greenwood dhe Rashford.

Kurse, Atalanta do të luajë me formacionin 3-4-1-2.

Ilici dhe Muriel do të jenë në fazën e sulmit për italianët.

Manchester United – Atalanta luhet nga ora 21:00.