Moti kryesisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditë së sotme në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -8 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja e lehtë deri mesatare”, njofton IHMK.

Real Madrid është fituesi i Superkupës së Spanjës.

Klubi madrilen ka mposhtur në finale Athletico Bilbaon me rezultat 2-0.

Golat për Real Madridin i shënuan Modriç në minutën ’38 dhe Benzema në minutën ’52 nga penalltia.

Ndërsa, Garcia huqi penalltinë për Athletico Bilbaon në minutën ’89.

Ndeshja është zhvilluar në Riad të Arabisë Saudite.

Për herë të fundit dy klubet janë ndeshur në finalen e Superkupës së Spanjës më 1958.