Lazio mendon për transferimin e Edon Zhegroves

Skuadra e njohur italiane Lazio, iu është bashkuar Milanit, për transferimin e sulmuesit anësorë të Genkut Edon Zhegrova.

Sipas gazetës së njohur italiane ‘Corriere  dello Sport’, Lazio është duke e shikuar mundësin e transferimit të yllit kosovar, pasi më herët lacialët nga Genku e kanë trasnferuar edhe mesfushorin serb Sergej Milinkovic Savic.

Për Zhegroven më herët është raportuar se dëshiron transferimin e tij edhe skuadra e Milanit.

Te Lazio luajnë edhe tre shqiptar, Valon Berisha, Thomas Strakosha dhe Riza Durimish.