Lajmi i ditës: Neymar shpresoj që ta shijoj Premierligën

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Neymar, ka lënë derën hapur për një transferim të mundshëm të tij në Premierligë.

Neymar ka thënë fjalë të mëdhaja për Premierligën kur është pyetur nga mbrojtësi i Manchester Cityt, Benjamin Mendy.

Mendy e ka pyetur brazilianin se a do të luaj një ditë në Premierligë.

“A mendon se do të luash një ditë në Premierligë”, ka qenë pyetja e Mendyt drejtuar Nyemarit.

E braziliani Neymar, ka thënë se Premierliga është njëri nga kompeticionet më të mëdhaja në botë dhe shpreson që një ditë ta shijoj Premierligën.

“Është një kompeticion i madh. Njëri nga më të mëdhenjtë në botë.Nuk e dimë se çfarë do na sjellë e nesërmja, por unë besoj se një lojtar dëshiron që një ditë të luajë në Premierligë. Nëse ju luani atje, atëherë shpresoj që ta shijoj Premierligën, pasi ju e meritoni më të mirën”, tha Neymar kur ishte pyetur nga mbrojtësi i Manchester Cityt, Benjamin Mendy.

Ramiz Lladrovci premton hapjen e kontratave

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend