Këto janë çiftet e çerekfinales së Evropa League

 

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti edhe për çerekfinalen e Evropa League, ku dueli më i fortë pritet të jetë ndërmjet Arsenal dhe Napolit.

Ndërsa ekipi tjetër anglez në këtë kompeticion Chelsea do të luajë kundër Slavia Plaha.

Këto të gjitha duelet:

Arsenal – Napoli

Villareal – Valencia

Benfica – Frankfurt

Slavia Praha – Chelsea

Ndeshjet e para do të zhvillohen me 11 prill, kurse ato të dytat me 18 prill.