Ditën kur e fitoi betejën me kancerin fitoi dhe lotarinë

Një nënë e tre fëmijëve, Lynne 55 vjeçare që nga vitit 2015 vuante nga kanceri i gjirit.

Por, me vullnetin për jetë ajo arriti ta mposht këtë sëmundje, shkruan RTV 21.

Në ditën kur pranoi rezultatet e testit se sëmundja e saj ishte zhdukur ajo pranoi edhe një lajm se ka fituar lotarinë më shumë se  1 milionë euro. Lajmi i bukur erdhi nga burri i saj, David, i cili nxitoi drejt shtëpisë për t’i dhënë gëzim bashkëshortes së tij.

Kjo është hera e tretë që kjo familje fiton lotarinë.

Në marsin e këtij viti, një e afërme e çiftit, Ade Goodchild, 58-vjeç fitoi 71 milionë paund, ndërkohë që në vitet ’90, motra e David, Judith fitoi një shumë të konsiderueshme, por që u shkatërrua më pas nga firmat piramidale.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!