Distria Krasniqi - Foto: KALLXO.com

Distria Krasniqi mposht spanjollen Julia  dhe kalon në finale

Distria Krasniqi ka vazhduar me fitore, ajo në gjysmëfinale e ka mposhtur spanjollen Juliana Figueroa.

Krasniqi e ka mposhtur Figueroan në sekondat e para të ndeshjen me Ippon.

Me këtë fitore Distria është kualifikuar në finalen e Grand Prix të Budapestit në kategorinë e -48 kilogramëve.

Krasniqi do të ndeshet në finale me Japonezen Funa Tonaki.