Dasma mbretërore përmes fotografive

Dasma Princeshës Eugenie, mbesës së Mbretëreshës dhe Jack Brooksbank u zhvillua në kishën e Shën Gjergjit.. Këtu janë disa nga fotografitë nga ceremonia martesore.

Në këtë ceremoni morën pjesë 850 të ftuar, me 1 mijë e 200 anëtarë të publikut të zgjedhur nga fletëvotimi duke dëgjuar një transmetim të drejtpërdrejtë në terrenin e kështjellës, transmeton rtv21.tv. Princesha Eugenie u shoqërua deri në kishë nga babai Princi Andrew, Duka i Yorkut.

Fëmijët e ndihmuan nusen në ditën e saj të madhe, duke përfshirë Princeshën Charlotte të Kembrixhit.

Në dasmën e Princeshës Eugenie,  e cila është e nënta në rend për fron ishin të pranishëm prej Mretëreshës Elizabet e të gjithë anëtarët e familjes mbretërore si dhe fytyra të njohura për publikun./21Media