Në foto Aubameyang i maskuar dhe Kolasinac Foto/Arsenal/Twitter

Arsenal përmbys rezultatin ndaj Rennesit dhe kalon në çerekfinale (Foto)

Arsenal e ka mposhtur skuadrën franceze Rennes me rezultat 3-0, duke u kualifikuar në çerekfinale të Europa Leagues.

‘Topçinjtë’ e nisën mirë ndeshjen, pasi në minutën e 5’ kaluan në epërsi me gabonezin Aubamyeang pas asistimit të Ramsey.

Arsenali e dyfishoi epërsinë me Maitland Niles në mintuën e 15’.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 2-0.

Për rezultatin 3-0, u përkujdes Aubameyang në minutën e 72’.

Kështu Arsenal kualifikohet në çerekfinale me rezultatin e përgjithshëm nga të dy ndeshjet 4-3.