Studimi i ri tregon nëse 8 orë gjumë janë të mjaftueshme për të moshuarit

Tetë orë gjumë ka qenë prej kohësh rregulli i artë për një pushim të mirë gjatë natës. Mirëpo studiuesit nga Kina dhe Britania e Madhe tani ...

Weibo do t’i shfaqë IP adresat për ta parandaluar 'sjelljen e keqe'

Weibo, "homologu" kinez i Twitter, i informoi përdoruesit se do të fillojë të postojë faqe IP në profilet e tyre dhe me komente që ata i bëjnë në ...

Britania, “ushtarë kibernetikë" rusë po përforcojnë përmbajtjet pro Kremlinit

Sipas një studimi britanik, "ushtarë kibernetikë" rusë kanë nisur një sulm të ri kundër udhëheqësve të huaj, duke vendosur në shënjestër platformat e mediave sociale, ...

Personi më i vjetër në botë është një murgeshë franceze që e pëlqen çokollatën dhe verën

Një murgeshë 118-vjeçare që jeton në një shtëpi pleqsh në Francën jugore është bërë personi më i vjetër i gjallë në botë, sipas rekordeve botë...

Shoferët e automjeteve janë të padurueshëm ndaj semaforit dhe bëhen nervozë pas vetëm tre sekondash

Shoferët të cilët nuk nisen brenda tre sekondave nga ndezja e semaforit, i acarojnë ata që presin pas tyre, treguan rezultatet e sondazhit të bërë nga nga ...

Twitter njofton se kompania do t'i shitet Elon Muskut për 44 miliardë dollarë

Twitter-i ka njoftuar se kompania do t'i shitet pronarit dhe ‘titanit’ të kompanisë "Tesla", Elon Musk për rreth 44 miliardë dollarë.