Nusja e infektuar me COVID-19, martohet nga dritarja

Ajo donte me çdo kusht që të martohej dhe asgjë nuk do t’ia prishte ditën më të lumtur të jetës. As koronavirusi! Pasi më 20 nëntor, Lauren ...

Studimi: Vaksina e kompanisë Moderna siguron imunitet për të paktën 3 muaj

Vaksina kundër COVID-19 e kompanisë Moderna, bën që sistemi imunitar i njeriut të prodhojë antitrupa të fuqishëm, që qëndrojnë për të paktën tre muaj, ...

Sidnei regjistroi natën më të nxehtë të nëntorit

Sidnei ka regjistruar rekordin e natës më të nxehtë të nëntorit, me temperaturat e ditës që pritet të arrijnë 40 gradë Celsius të dielën.

Dymbëdhjetë filma që duhet t'i shikoni në dhjetor

Recesionisti Nicholas Barber ka zgjedhur 12 nga filmat më të mirë që do të dalin në muajin dhjetor duke përfshirë një animacion të ri të studios ‘Pixar’, vazhdimin e filmit  ‘...

Një ndërtesë 5-katëshe në Shangai 'ecën' në një lokacion të ri

Banorët e Shangait që kalojnë nëpër rrethin lindor të qytetit Huangpu në fillim të këtij muaji mund të kenë rastisur në një pamje të pazakontë: një ...

Lakra turshi ju ndihmon të forconi sistemin imunitar

Lakra turshi ishte ngrënë dy mijë vjet më parë, por edhe pse kanë kaluar kaq shumë vite, ajo është ende një ushqim popullor për shumë njerëz në ...