SHBA, ish-pronarja e një kompanie funeralesh dënohet me 20 vjet burg për shitjen e pjesëve të trupit të të vdekurve

Ish-pronarja e një kompanie funeralesh në Kolorado u dënua me 20 vjet burg të martën për mashtrim të të afërmve të të vdekurve pasi akuzohej se ka ...

Francë: Prezervativë falas për të rinjtë dhe kontracepsion urgjent falas për të gjitha gratë

Prezervativët falas tani janë në dispozicion për të rinjtë nën moshën 26 vjeç në farmacitë franceze, si pjesë e asaj që presidenti francez Emmanuel Macron e ka ...

Japonia u ofron familjeve 7,600 dollarë për fëmijë që të zhvendosen nga Tokio

Japonia po u ofron familjeve 1 milion jenë (afërsisht 7,627 dollarë) për fëmijë për t'u zhvendosur nga Tokio, me shpresën që të reduktohet mbipopullimi, raporton yahoo.

Nevoja për vitaminën D gjatë dimrit

Njerëzit kanë nevojë për këtë vitaminë më shumë në dimër dhe ka më pak mundësi për ta marrë atë në mënyrë natyrale, andaj ...

Google ‘bllokon’ fëmijët për të blerë me kartelat e prindërve, do të kërkojë aprovim paraprak

Google ka vendosur t'i japë fund blerjeve të fëmijëve në dyqanin e saj Google Play.

Sondazhi, përdoruesit e Twitter-it i kërkojnë Elon Musk-ut të largohet nga drejtimi i kompanisë

Miliona përdorues të Twitter-it i kanë kërkuar Elon Musk-ut të largohet nga posti i kreut të Twitter-it. Ky ishte rezultati i një sondazhi që vetë miliarderi zhvilloi në ...