Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

Kompania Facebook tha të mërkurën se ka çaktivizuar llogaritë e përdorura nga organizata e brendshme e inteligjencës palestineze për të spiunuar gazetarët, aktivistët ...

E keni harruar fjalëkalimin e Wi-Fi? Ja si mund ta riktheni përmes androidit tuaj

Sistemi Android 10 ofron një zgjidhje të thjeshtë për të gjithë përdoruesit harrestarë të fjalëkalimeve  Wi-Fi. Ndonëse, përdoruesit e sistemit të vjetër operativ do të ...

Gjërat që nuk duhet t’i bëni kur pini çaj

Ndoshta i keni dëgjuar përfitimet mahnitëse që çaji ofron për shëndetin—qoftë i malit, jeshil, i zi, etj. Por vetëm e vetëm pse ç...

Sparked - aplikacioni më i ri në Facebook për takime

Facebook vazhdon të eksplorojë botën e takimeve - aplikacioni i fundit eksperimental i takimit me shpejtësi quhet Sparked dhe në një mënyrë të kujton aplikacionin Chatroulette (një ...

Dyshime për cilësinë e ushqimit në Maqedoninë e Veriut

Pandemia e koronavirusit ka bërë që qytetarët e Maqedonisë së Veriut të tregohen më të kujdesshëm sa i përket cilësisë së ushqimit.

Dita kur gjatë javës do bie borë

Një njoftimi i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës ka paraparë motin gjatë javës së ardhshme. Sipas njoftimit gjatë javës do ketë ditë me reshje bore.