Prishtina në ditë me shi - FOTO Arbisa Shefkiu - KALLXO - 09.04.2019

Moti i vranët dhe riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot.

Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë Celsius të temperaturave maksimale në krahasim me ditën e djeshme.

Temperaturat minimale për sot parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.

ETIKETA

16 Maj 2019 - 07:47

Kallxo 16/05/2019 - 07:47
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend