Prishtina në ditë me shi - FOTO Arbisa Shefkiu - KALLXO - 09.04.2019

Moti i vranët dhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga jugu dhe juglindja me shpejtësi 1-8m/s.

ETIKETA

23 Prill 2019 - 08:11

Kallxo 23/04/2019 - 08:11
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend