Prishtina në ditë me shi - FOTO Arbisa Shefkiu - KALLXO - 09.04.2019

Moti, edhe sot me shi

Vendi ynë vijon të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik duke mbajtur mot me vranësira të dendura dhe reshje shiu.

Reshjet e shiut në vendin tonë janë prezente edhe sot që prej orëve të para të mëngjesit.

Meteorologët parashikojnë që temperaturat minimale për sot të lëvizin nga 7 deri në 9 gradë celsius, ndërsa ato maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15 deri në 17 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi deri 19m/s.

ETIKETA

14 Maj 2019 - 07:53

Kallxo 14/05/2019 - 07:53
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend