skynews-paris-bakery-explosion

Mbi 20 të lënduar nga shpërthimi në Paris

Zjarrfikësit po përballen me një flakë në një biznes në qendër të Parisit, pas një shpërthimi të fuqishëm që plagosi së paku 20 persona, ka njoftuar policia.

Makina u shkatërrua dhe ndërtesa të tjera u dëmtuan nga shpërthimi në “Rue de Trévise” në Francë.

Policia dyshon për një rrjedhje gazi që shkaktoi shpërthimin në një furrë rreth orës 09:00.

Ata kanë kërkuar nga njerëzit që të qëndrojnë larg zonës, për të lejuar aksesin e shërbimeve emergjente.

Shpërthim i fuqishëm në Paris

,

12 Janar 2019 - 11:23

RTV21 12/01/2019 - 11:23
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend