Njësi speciale të policisë së Kosovës | Foto: KALLXO.com

Llaushë: Arrestohet Pasi Gjuajti me Pistoletë

 Policia e Kosovës ka arrestuar një qytetarë të Llaushës nën dyshimin se gjatë mesditës së së shtunës i njëjti ka shtënë në ajër me pistoletë.

 

Sipas njoftimit të policisë personi I arrestuar gjatë një ahengu familjarë ka shtënë me armë zjarri ndërsa pas ndërhyrjes policia ka konfiskuar pistoletën dhe disa fishekë. Dasmori i armatosur pas shoqërimit në stacion policor me vendim të prokurorit kujdestar është  lënë i lirë.

Policia njofton se procedimi penal I të njëjtit do vazhdoj në procedurat standard.

13 Gusht 2017 - 14:03

Kreshnik Gashi 13/08/2017 - 14:03
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend