array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/ligji/prokuroria/"
 }
}

Prokuroria fton Kurtin e Konjufcën për të dëshmuar në rastin kundër Thaçit e Veselit

Më shumë se 7 muaj pasi kishin dorëzuar kallëzim penal ndaj Presidentit të Kosovës dhe ish-Kryeparlamentarit, zyrtarët e Vetëvendosjes u ftuan  për të dëshmuar ...

Dosja e Prokurorisë: Dy zyrtarë të Qeverisë çuan aplikacione për veteranë në Shqipëri

Prokuroria Speciale e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj dy zyrtareve të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, ...

Aktakuzë ndaj kosovarit, dyshohet se luftoi si pjesëtar i ISIS-it

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj A.K., të cilin e akuzon për veprën penale  organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist.

Hulumtimi i ‘Jeta në Kosovë’, aktakuzë për vjedhjen e organizuar tatimore

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj Safet Krasniqit, ish-ushtruesit të detyrës së drejtorit të Njësisë së Hetimeve Tatimore  dhe të Inteligjencës në Administratën ...

Aktakuza e radhës për një tjetër grua të rikthyer nga Siria

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj A. M-Z. Për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist.

Dosja e Prokurorisë: Nëse Xhabir Zharku lihet i lirë rrezikohet siguria e dëshmitarëve

Prokuroria e Ferizajt ka kërkuar paraburgim ndaj Xhabir Zharkut, i cili dje është arrestuar nga Policia e Kosovës në Aeroportin e Prishtinës teksa tentonte të dilte jashtë ...