Lajmi i Fundit Policia

Pamje: Arrestohet Llapjani që transportonte armë nga Serbia në Shqipëri

Një qytetarë i Kosovës është arrestuar në një operacion special të hetimeve të Policisë Shqiptare.

Ai është kapur në flagrancë tek transportonte 19 pistoleta 400 fishekë dhe 1.6kilogramë tritol.

Y.A. 51 vjeç është i  lindur në Kacandoll dhe banues ne Podujevë. Policia njoftoj se armët dhe municionet ishin fshehur në vende të posaçme të krijuara në automjetin e tij, si në motor, kabinë, bagazh e kroskot. Policia ka sqaruar se ky shtetas ka shitur edhe më parë armë luftarake, në Kosovë , Shqipëri e vende të tjera.

 

Policia e Shtetit është e angazhuar maksimalisht për të zbuluar dhe ndëshkuar cilindo që kryen