Arrestohen tre persona të dyshuar për grabitjen e një taksisti

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar tre persona të dyshuar për grabitje të një taksisti në Prishtinë.

Sipas Policisë, personat: B.K., (19 vjeç), F.A., (21 vjeç) dhe F.A., (24 vjeç), të gjithë shtetas të Kosovës, janë arrestuar nën dyshimin se sot, në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë kanë grabitur një taksisë.

Grabitësit nga takisiti kanë marrë një shumë parash dhe dy telefona.

Policia ka arritur që t’ i identifikojë dhe arrestimin e tre personat të dyshuar, si dhe sekuestrimin e një arme.

Të arrestuarit, sipas Policisë dyshohet të jenë të përfshirë edhe në së paku 6 raste të tjera të natyrës së njëjtë.

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar më mbajtje.