Policia shqiptoi mbi 1 mijë gjoba në trafik për 24 orë

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 57 tiketa trafiku gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas të dhënave të publikuara nga policia, gjatë kësaj kohe kanë ndodhur 26 aksidente trafiku,  prej të cilave 12 me të lënduar dhe 14 sosh me dëme materiale.

PK-ja ka arrestuar 32 persona, ndërkaq 22 janë dërguar në mbajtje.

Kurse, tre persona janë dërguar në vuajtje të dënimit.

STATISTIKAT E PËRGJITHSHME:

Publiée par Kosovo Police sur Dimanche 9 août 2020