Policia jep detaje për përplasjen Abazi - Molliqaj

Policia e Kosovës njofton së të mërkurën rreth orës 22:55. Një burrë ka raportuar se pas përfundimit të debatit i cili ishte mbajte në një televizion, në korridor të objektit të universitetit privat jashtë studios ishte sulmuar fizikisht nga dy të dyshuarit dy burra të tjerë të cilët pas sulmit ishin larguar nga vendi i ngjarjes.

Tutje policia sqaron se viktima kishte pësuar disa lëndime të vogla dhe nuk ka pranuar të marr tretman mjekësor.

Sipas policisë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, është njoftuar prokurori me vendim e të cilit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Lajmërohet Dardan Molliqaj pas incidentit me Haki Abazin

.