Sabit Geci - 30.01.2020

Momenti kur Sabit Geci largohet nga vendi ku është intervistuar nga Gjykata Speciale - VIDEO

Ish eprori i UÇK-së, Sabit Geci është intervistuar sot nga zyra e Prokurorit të Specializuar.

 

Para medieve ka folur avokati i Sabit Gecit, Tahir Rrecaj, i cili ka bërë të ditur se sipas deklaratave të Gecit  ai është intervistuar ne cilësinë e të dyshuarit.

Avokati i tij Tahir Rrecaj deklaroj se Sabit Geci nuk është deklaruar dhe se është mbrojtur në heshtje

Geci i është bashkuar listës së gjate të eprorëve  të UÇK-së të cilët deri me tani janë intervistuar nga zyra e Prokurorit të Specializuar.

KALLXO.com mëngjesin e sotëm raportoi për intervistimin e Sabit Gecit.

 

Viti i ‘ftesave speciale’ të komandantëve të UÇK-së