array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/ligji/gjykata/"
 }
}

Gjykimi për telefonat dhe gomat e ekskavatorit të ujësjellësit në Mitrovicë, dëshmon ish-kryeshefi

Ish-kryeshefi i ujësjellësit në Mitrovicë, Faruk Hajrizi, ka dhënë dëshminë e tij në gjykatë rreth një rasti në të cilin një zyrtar i kësaj kompanie ...

Vëllai i Mentor Zekajt: Vrasja e vëllait ka ndodhë për me hupë borxhin

Driton Zekaj, vëllai i të ndjerit Mentor Zekaj, ka ardhur nga Zvicra sot në Gjykatën e Pejës për të rrëfyer momentet tragjike të 6 marsit 2017, ku ...

14 të akuzuarit për viza në grupin e Ukë Rugovës dalin para gjyqit

14 të akuzuar për aferën e vizave dolën sot për herë të parë në gjykatë në përbërje të plotë, pas dy seancave të dështuara.

Rasti i fajdeve në Gjakovë, kamata mujore 420 euro

Për 3,500 euro që i kishte marrë si fajde, një qytetar është dashur t’i kthejë 420 euro kamatë mujore.

Dëshmitarja tregon si u ‘zhdukën’ rreth 72 mijë euro nga Posta në Podujevë

Një dëshmitare e cila doli të premten para gjykatës për të dëshmuar rreth akuzave ndaj Enver Ajetit, kontrollor i Postës së Kosovës në Podujevë, ...

Rrëfimet e dëshmitarëve për gjuajtjet me armë në mes të Sabehudin Arifit dhe Besnik Marovcit në Gjilan

Sabehudin Arifi dhe Besnik Marovci, të akuzuar për vrasje në tentativë, lëndim të rënd truporë, armë mbajtje pa leje dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm ...