array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

Vonohet ekspertiza financiare, shtyhet gjykimi për mashtrim me viza

Për sot ishte paraparë që të vazhdonte procesi gjyqësor ndaj Flamur Hoxhës, Besim Rexhajt e Veprim Rexhepit, të cilët po gjykohen për mashtrimin me rregullim ...

Arrestohet ‘mjeku popullor’ nga Malisheva, e shantazhoi viktimën duke i kërkuar 30 mijë euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot ka arrestuar M.Z., viti i lindjes 1962, nga Malisheva, i dyshuar për veprat penale: mashtrim, ushtrim i kundërligjshëm mjekë...

Aktakuza: Ferizajasi e rrahu bashkëshorten pas fjalosjes së saj me vjehrrin

Në Gjykatën e Ferizajt sot është mbajtur seancë ndaj të dyshuarit N.N., i cili akuzohet për lëndim të lehtë trupor të bashkëshortes së tij, C....

Paraburgim ndaj të dyshuarit për narkotik, dhunim dhe arratisje nga burgu

Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit  G.S., shtetas i Republikës së Maqedonisë së ...

Avokati: Xhavit Haliti ka imunitet gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti  ka publikuar deklaratën e avokatit të tij, Kujtim Kerveshit në lidhje me ngritjen e aktakuzës ndaj tij për sulm ndaj deputetit, Arben ...

Aktakuzë interesante në Ferizaj, shoferi akuzohet se këputi telat e rrymës

Driton Behluli i akuzuar se kishte dëmtuar telat e rrymës duke lënë një shtëpi pa energji elektrike për një kohë, doli sot para gjykatës.