array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

Vrasje në Podujevë, arrestohet një person e konfiskohet një armë - FOTO

Një 41 vjeçar me inicialet G. B., dyshohet se është vrarë me armë zjarri në fshatin Batllavë të Komunës së Podujevës.

Dështon seanca ndaj drejtorit të Urbanizmit në Komunën e Gjilanit, akuzohet për lëshimin e dy lejeve ndërtimore

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të mbahet seanca ndaj drejtorit të Urbanizmit në Komunën e Gjilanit, Bekim Bajrami, i cili nga Prokuroria po akuzohet se e ...

Numërimi i votave, Policia dhe Prokuroria vizitojnë qendrën e votimit në Gjakovë

Policia dhe Prokuroria e Gjakovës kanë vizituar shkollën "Zef Lush Marku", në fshatin Berkoc të Gjakovës, pas ankesave të komisionerëve aty, gjatë procesit të numërimit ...

Policia: Pika kufitare në Jarinjë u sulmua me armë

Policia e Kosovës ka njoftuar se kabina në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë është sulmuar nga një predhë e fishekut të një arme zjarri.

Vrasja në tentativë në Kaçanik, Gjykata mori vendim për të dyshuarin

Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit F.T. për shkak të dyshimit të ...

Sulmohet me armë policia dhe dogana në Jarinjë

Një plumb i shkrepur nga një armë që dyshohet të jetë kalibër i rëndë apo snajper ka depërtuar brenda një kabine të Policisë së Kosovës e ...