array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

Gjykata merr vendim për të akuzuarit për grabitje në mbi 20 biznese

Eset Dragusha është dënuar me 7 vite e gjysmë burgim nga Gjykata, pasi ai u gjet fajtorë për veprën penale grabitje në vazhdimësi dhe armëmbajtje pa ...

VIDEO - Aktakuza: Të dyshuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviqit u bartën me veturë të Policisë

6 të pandehurit për rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, kanë dëgjuar sot në Gjykatën e Prishtinës akuzat të cilat ua vë ...

Rrahim Hashimi: Asnjë cent s’është kërkuar apo marrë në emër të Kadri Veselit e Xhavit Halitit

I akuzuari Rrahim Hashimi ka dalë sot para gjyqit në Prishtinë për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë së Ferizajt për mashtrim.

Kapet i burgosuri që u arratis para dy ditësh nga Burgu i Dubravës

Liria nuk i ka zgjatur shumë burrit me iniciale M.K, i cili dy ditë më parë ishte arratisur  nga Pavijoni Gjysmë i Hapur i Qendrës Korrektuese të Dubravë...

Tenderi për kanalizim i nxjerr para gjyqit 7 zyrtarë të Komunës së Malishevës

Data 25 shkurt është caktuar për mbajtjen e seancës fillestare, ndaj shtatë personave, të akuzuar nga Prokuroria e Gjakovës rreth një projekti infrastrukturor në një fshat të komunë...

Dosja e Prokurorisë për të akuzuarin për kontrabandë me migrantë

Seanca gjyqësore ndaj Shevki Kayslerli, i cili nga Prokuroria akuzohet për kontrabandë me migrantë, ka dështuar të mbahet në Gjykatën e Ferizajt.