Lëndime nga Shpërthimi në Zonën Turistike të Velipojës

Një shpërthim në një restoran në plazhin e Velipojës në veri të Shqipërisë të premten në mëngjes la tre të lënduar rëndë dhe rreth 20 tjerë me lëndime më të lehta.

Pronari i restoranit dhe dy punëtorë të tjerë janë bartur me helikopter në spitalin e Tiranës. Policia ka evakuuar turistët nga zona dhe po punojnë për ta ndalur shpërndarjen e zjarrit.

Raportimet thonë se zjarri u shkaktua nga shpërthimi i një bombole të gasit.

 

28 Korrik 2017 - 13:10

BIRN 28/07/2017 - 13:10
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend