Zveçan - Shembje dheu ne Trepçë, vdes një punëtor

Një punëtor i Trepçës ne Zveçan ka vdekur sot aksidentalisht pas shembjes në një galeri të minierës.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale, Fatmir Gërguri.

I vdekur është një burrë i lindur më 1968 dhe ka qenë shtetas i Serbisë që ishte i kontraktuar për një kompani të jashtme për të punuar në Trepçë.

“Po ne jemi ende në minierën e Trepçës në veri, para pak çasteve është nxjerr trupi dhe është dërguar për obduksion, gjithashtu në vendin e ngjarjes janë edhe ekipet tjera policore dhe është nxjerrë trupi nga pjesa ku është shembur miniera”, tha Gerguri për KALLXO.com

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!