Policia e kosoves

Foto: Afrim Ejupi / KALLXO.com

Vushtrri, një personi i hakohet Facebook-u, mashtruesi i zhvati 1,500 euro një miku të tij  

Policia e Kosovës ka bërë të ditur një person nga Vushtrria është ankuar se persona të panjohur i kanë ndërhyrë në llogarinë e tij në Facebook, duke u kërkuar pastaj miqve të tij para për arsye shërimi.

Sipas policisë, një nga miqtë e ankuesit ka rënë viktimë e këtij mashtrimi duke i dërguar përmes Wester Unionit 1500 euro një personi në Tiranë.

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se persona të pa njohur kanë ndërhyrë në llogari të tij Facebook dhe nga miqtë e tij kanë kërkuar të holla për arsye të shërimit, ku njëri nga miqtë përmes Wester Union ka dërguar 1500 euro një personit në Tiranë”- thuhet në njoftimin e Policisë.

Policia thotë se rasti është duke u hetuar.