Zjarrfikësit. Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Vushtrri, kaplohet nga zjarri një banesë e pabanuar

Policia e Kosovës ka njoftuar se tw mwrkurwn në Vushtrri në rrethana ende të panjohura në zjarr është përfshirë një banesë e pabanuar e cila ndodhet në katin e shtatë të një ndërtese.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur rreth orës 10:34 dhe njësitet policore kanë bërë evakuimin e banorëve, ndërsa zjarrfikësit kanë shuar zjarrin.

Tutje policia sqaron se si pasojë e tymit të zjarrit, dy persona kanë pranuar tretman mjekësor.

Sipas policisë rasti është duke vazhduar procedure hetimore.