Arma e konfiskuar së bashku me fishekë, Foto: Policia e Kosovës

Vrasje në tentativë në Mitrovicë

Një tentim vrasje është raportuar mbrëmë në Mitrovicë.

Sipas Policisë së Kosovës, një person kishte raportuar për sulm fizik ndërsa në vendngjarje janë gjetë edhe fishekë.

Viktima  ka pranuar tretman mjekësor, kishte plagë në kokë dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Nuk raportohet për të arrestuar.