Vrasja e trefishtë në Deçan, disa të arrestuar

Disa arrestime kanë ndodhur para pak qastesh në rajonin e Deçanit lidhur me rastin e vrasjeve te 26 nentorit 2021.

Burime të Kallxo thonë se disa persona të arrestuar, ndërsa detajet pritet të shpalosen në një konferencë për media të Prokurorisë së Pejës në ora 21:30.

Më 26 nëntor në sulmin ndaj një autobusi të linjës Gjakovë-Deçan mbetën të vdekur 3 persona, dy nxënës dhe shoferi.

 

Kurti: Ende asnjë i dyshuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan