Votohet Qeveria e Avdullah Hotit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot qeverinë e re të vendit të koalicionit LDK-AAK-NISMA-Lista Serbe, të drejtuar nga Avdullah Hoti. Për qeverinë e re kanë votuar 61 deputetë, 24 ishin kundër dhe 1 abstenoi. Në votim morën pjesë 86 deputetë. Qeveria e Avdullah Hotit ka këtë përbërje: Avdullah  Hoti –  Kryeminstër i Kosovës … Continue reading Votohet Qeveria e Avdullah Hotit