ILUSTRIM- Xhami në Prishtinë. Foto: Denis Sllovinja/Kallxo.com

Vjedhje e rëndë brenda xhamisë në Gjilan

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme brenda objektit të xhamisë e cila ndodhet në rrugën “Fadil Jakupi”, në Gjilan.

Sipas njoftimit të policisë, rreth orës 17:40, një person ka raportuar se disa të dyshuar të panjohur kanë depërtuar brenda objektit të xhamisë, dhe nga kasaforta kanë vjedhur 600 euro.

Në njoftimin e policisë, nuk raportohet për ndonjë person të arrestuar rreth këtij rasti.