Sulm/ Ilustrim

Viti: Sulmohet nga tre persona

Një rast sulmi fizik është shënuar dje në fshatin Verban të Vitisë.

Sipas Policisë tre persona të dyshuar janë arrestuar, pasi që ata e kanë sulmuar fizikisht me mjete të forta një person tjetër.

Tutje Policia thotë se njëri nga të dyshuarit ka shtënë edhe më armë zjarri në ajër.

Viktima thuhet se ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gjilanit.

Sipas Policisë rasti ka ndodhur rreth orës 21:30 dhe me vendim të prokurorit te dyshuarit janë dërguar në  mbajtje.