VIDEO- Thaçi sërish kërkon nga BE-ja liberalizimin e vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përsëri ka kërkuar nga Bashkimi Evropian liberalizimin e vizave për Kosovën.

Në konferencën për media pas votimit të qeverisë ai kërkoi të mos vonohet liberalizimi i vizave.

“I bëj thirrje BE-së dhe vendeve anëtare të tyre që të vllerësojnë pozitivisht të arriturat dhe të mos vonohen në procesin e liberalizimit të vizave sepse vendi ynë ballafaqohet me një izolim të pandëshkueshëm”, tha ai.

Presidenti Hashim Thaçi në konferencë për shtyp

Publiée par Kallxo.com sur Mercredi 3 juin 2020

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!