(VIDEO) Momenti kur Policia e Kosovës sulmohen me bombë nga qytetarët në veri

Tre pjesëtarë të Policisë së Kosovës, janë lënduar pas sulmit që u është bërë me granatë dore. KALLXO.com, mëson se policët janë sulmuar me bomba dore, pasi ishin duke kryer kontrolle në një depo të barnave, ku dyshohej se kishte mallra të kontrabanduara.

Burimet e KALLXO.com tregojnë se cak i kontrollimit nga Policia, kanë qenë disa depo të barnave dhe barnatore në veri të vendit të cilat udhëhiqen nga njerëzit e fuqishëm të kontrabandës në veri.

Në njërën nga këto barnatore në Mitrovicën e Veriut, gjatë konfiskimit të barnave janë sulmuar dhe lënduar 3 zyrtarë policor.

Sulmi ka ardhur nga grupet e protestuesve që janë mbledhur para barnatores.

Personi i cili dyshohet se është prapa barnatores dyshohet se është i njëjti i cili i ka sulmuar zyrtarët policor edhe më herët.

Policia e Kosovës nga mëngjesi i sotëm ka filluar një aksion për mallra të kontrabanduara.