Video: Aeroplani me lojtarët e klubit anglez detyrohet të bëjë ulje emergjente

Aeroplani që po bartte lojtarët dhe stafin e ekipit anglez të futbollit Manchester City u detyrua të bënte ulje emergjente ndërsa po ktheheshin nga Lisbona e Portugalisë pas ndeshjes kundër Sporting-ut në kuadër të Ligës së Kampionëve.

E gjitha kjo ngjarje ndodhi për shkak të erarëve të forta që mbizotëruan nga stuhia që e ka përfshirë Britaninë e Madhe këtyre ditëve.

Në videon e publikuar nga Skynews shihet se si aeroplani nuk ishte në gjendje stabile.

Manchester City fitoi ndeshjen e parë  kundër Sporting Lisbonës me rezultat 5:0 ndërsa ndeshja e kthimit në Angli zhvillohet pas dy jave.